Аннамський паличник (Baculum extradentatum)

Аннамський паличник (Baculum extradentatum)

Населяє тропічні ліси Лаосу, В'єтнаму, Камбоджі, Таїланду, широко поширений у вологих тропічних районах півострова Індокитай. Живе на просіках, уздовж узбіч доріг, біля повалених старих дерев. Ця незвичайна комаха веде малорухливий нічний спосіб життя, його форма, що нагадує паличку, і колір дозволяють йому дуже добре ховатися від хижаків і жити практично поруч хижаків, залишаючись непомітним.

Самці Аннамських паличників в природі зустрічаються набагато рідше самок, вони витонченіші і менші за розміром, довжина їх тіла досягає 9 см. Довжина тіла самки може досягати 12 см. Тривалість життя Аннамських паличників близько 8 місяців з моменту вилуплення, причому самки живуть довше.

Основними ворогами паличників є птахи, що відшукують поживу у траві або серед гілок і листя дерев і кущів. Більшість з них полюють вдень, тому для паличників важливо мати добре маскування. Вузьке тіло, тонкі лапки, прямокутної форми голова і коричневе або зеленувате захисне забарвлення роблять багато паличників схожими на гілочки. Яскраво-зелені види схожі на стебла трави або листя. Комахи міцно тримаються за рослину, спираються об неї черевцем, витягають обидві передні кінцівки вперед і повільно розгойдуються. Так вони дуже точно повторюють похитування рослин від вітру. Переляканий паличник падає з дерева.

Якщо все ж таки не вдасться обдурити ворога, то паличник летить. Розкриті крила деяких видів яскраво забарвлені. Проте, склавши крила, паличник знову стає „невидимим".

Як корм для «живих паличок» використовують свіже листя рослин сімейства розоцвітих (троянда, шипшина, малина, ожина, абрикос, яблуня, груша, полуниця, т.д.), а також дуба. Якщо Ви вдома утримуєте паличників, то ще до початку вересня подбайте про те, чим вони харчуватимуться взимку. Заготовте достатню кількість листочків малини, дуба, шипшини і заморозте їх у морозильній камері (взимку перш ніж давати листя, обшпарте його гарячою водою).

Утримують Аннамських паличників в спеціальних тераріумах або інсектаріях. Для них підійде тераріум горизонтального типу заввишки не менше 20 см, площа дна повинна бути 10x10 см (на одну комаху) і більше. У занадто маленькому просторі у них можуть виникнути проблеми під час линьки, яка за все життя Аннамських паличників відбувається у них 6-7 разів. Для успішного утримання в тераріумі необхідно підтримувати температуру 22-25 ° C (кімнатна температура).

Аннамський паличник здатний розмножуватися без участі самців, таке явище називається партеногенез. Присутність в культурі самців дає можливість отримати в приплоді обидві статі, в іншому випадку народжуються тільки самки. Досягаючи статевої зрілості (довжина комахи при цьому перевищує 11 см), самки відкладають на дно тераріуму яйця темно-сірого кольору. Інкубаційний період триває 2 місяці, при цьому найкраще перекласти яйця в окремий інкубатор (це може бути звичайна півлітрова банка з вологим піском на дні і щільною кришкою) з температурою повітря 24-28 ° C і 80% вологістю. З яєць після закінчення інкубаційного періоду виходять малюки довжиною близько 1,5 см.

Інші статті
Монстера – одна з найбільш яскравих представниць рослинного світу тепличного господарства Вінницької обласної станції юних натуралістів. Репутація
Батьківщиною лаванди вважається Середземномор`я. Але лаванда зростає від Канарських островів до Аравії і Східної Індії. Лаванда є вічнозеленим
Граб звичайний Carpinus betulus L. Родина Березові Мандруючи П'ятничанською  екологічною стежиною,  можна познайомитися з постійним