Монстера делікатесна (Monstera epipremnoides) – чудова прикраса інтер’єру чи справжній монстр?

Монстера – одна з найбільш яскравих представниць рослинного світу тепличного господарства Вінницької обласної станції юних натуралістів.

Репутація у цієї квітки вельми кепська.  Одні вважають, що монстера – це справжній монстр або енергетичний вампір, інші впевнені, що рослина отруйна, треті – побоюються того, що монстера має властивості приносити в будинок біду і нещастя та рекомендують негайно позбавлятися від неї.

Однак, не дивлячись на всі ці міфи, наукові докази жоден з них не отримав.

Правдою виявляється те, що батьківщина цієї красивої ліани – тропічні ліси Америки і своє фатальне ім'я – Монстера – вона дійсно отримала від латинського слова "monstrum" (в пер. – Чудовисько) з огляду на те, що в природі повзучі стебла цієї ліани діаметром близько 20 сантиметрів вкриті пучками мичкуватих повітряних коренів утворюють густі зарості, які у вечірні години нагадують всяких фантастичних монстрів з дитячих казок. Крім того, дикі монстери цвітуть і дають плоди, які є їстівними, однак речовини в цьому плоді викликають доволі неприємні відчуття в порожнині рота, що нагадують уколи тисячі голок.

Те, що монстера – енергетичний вампір, це підступи езотериків, які вважають, що рослини з повітряним корінням, такі як монстера і орхідея, харчуються енергією оточуючих людей. Однак, науково доведено, що такий тип кореневої системи притаманний рослинам, які часто страждають від посухи і завдяки цьому можуть ловити вологу з повітря.

А от у країнах Південно-Східної Азії люди вірять, що монстера може приносити удачу і здоров'я. Наприклад, у Таїланді, біля ліжка важко хворого обов’язково ставили горщик з цією дивовижною рослиною. У Лаосі монстеру вважають охоронцем будинку, який приносить його мешканцям здоров'я і достаток та садять біля входу в будинок як оберіг.

Цікаво, що монстера може послужити зеленим барометром – перед початком грози або дощу на її листках з'являються крапельки води.

Не варто забувати, що перш за все великі листки монстери збагачують повітря в наших квартирах і офісах таким важливим для нас і нашого здоров'я киснем, а рослини – є чудовою прикрасою інтер’єру.

Інші статті
Батьківщиною лаванди вважається Середземномор`я. Але лаванда зростає від Канарських островів до Аравії і Східної Індії. Лаванда є вічнозеленим
Граб звичайний Carpinus betulus L. Родина Березові Мандруючи П'ятничанською  екологічною стежиною,  можна познайомитися з постійним
Світ рослин життєво необхідний для людей. Протягом тисячоліть рослини використовувалися людьми в різних сферах діяльності. Обряди і повір'я, пов'язані
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування