Ахатина гігантська (Achatina fulica)
Ахатина гігантська (Achatina fulica)
Сухопутний черевоногих молюск. Широко поширений в країнах з тропічним кліматом, високо інвазійний вид, є шкідником сільськогосподарських рослин, особливо цукрової тростини. Знаходиться в списку з 100 найбільш інвазійних видів. В даний час подальше розширення ареалу Ахатин зупинене завдяки суворим заходам з підтримки карантину. Вдалося запобігли інвазії равликів в США. У Європі, де виживання ахатін в природі неможливе, вони часто утримуються в якості домашніх тварин. Їстівні.
Довжина раковини дорослого равлики досягає 20 см. Раковина конічна, найчастіше буває закручена проти годинникової стрілки, хоча зустрічається і зворотний напрямок. У старих ахатин раковина має від 7 до 9 витків. Забарвлення раковини залежить від навколишнього середовища і раціону харчування. У більшості випадків на ній спостерігаються смуги червонувато-коричневих і жовтих відтінків.
Батьківщина Ахатин - прибережна частина Східної Африки, де відносно високі температури поєднуються з високою вологістю. Не пізніше кінця XIX століття равлик за допомогою людини був перенесений в Індію, а на початку XX століття потрапила на Шрі-Ланку, острови Малайського архіпелагу, Калімантан і в Таїланд. Під час Другої світової війни японські та американські військові сприяли розселенню організму далі на схід: на Гуам, Гавайські і Маріанські острови, а також в Каліфорнії.
Визнаний не тільки інвазійним видом, але також сільськогосподарським шкідником. Молюск активний при температурі від 9 ° C до 29 ° C, при температурі від 2 ° C до 8 ° C впадає в стан заціпеніння (сплячку).
Ахатини харчуються продуктами рослинного походження, вважаючи за краще м'які частини рослин. Харчові переваги міняються з віком: молоді особини віддають перевагу живим рослини, більш старі - рослинним залишкам. З віком зростає кількість споживаних в їжу рослин. Рекомендовано годувати в домашніх умовах огірками, кабачками, гарбузом, печерицями, листям салату і іншими м'якими овочами. Обов'язково включення в раціон кальцієвих і білкових продуктів тварин. Іноді в невеликих кількостях можна дати трохи відвареного курячого м'яса без солі. Категорично не можна давати солоне, копчене, спиртне (летальний результат). Зустрічаються випадки годування відвареної кашею «з трьох злаків» (без солі). Також равликам дають суміш мелених злаків, трав і насіння.
Ахатини - гермафродити, тобто кожна особина має як чоловічі, так і жіночі статеві органи.
Досягають статевої зрілості в 6-15 місяців (в залежності від клімату) і живуть до 5-6 і навіть 10 років. Весь час життя вони ростуть, проте після перших двох років життя швидкість росту сповільнюється.
Косметологія
Равлики ахатини в косметології використовуються завдяки своєму слизу, який містить велику кількість колагену, гліколевої кислоти і еластину. На основі слизу равликів виготовляються мазі і креми, які роблять шкіру ніжною, як у маленьких дітей. Було помічено, що люди, які розводять равликів, рідше страждають від захворювань шкіри рук. У них швидше загоюються порізи і рани. Крема на основі слизу ахатин сприяють усунення шрамів і слідів від розтяжок. Пересуваючись по шкірі, молюск ніжно проводить масаж, покращуючи при цьому кровообіг, знімаючи спазми. Корисні дані процедури і тим, хто має варикозне розширення вен. Завдяки масажу равликів ахатин відбувається зміцнення судин, поліпшення циркуляції крові. Великою перевагою є делікатність, з якою проводиться процедура. Повільно просуваючись по шкірі, молюски ніжно проводять масаж, не викликаючи больових відчуттів.