Курчавоволосий павук-птахоїд (Brachipelma albopilosum)

Курчавоволосий павук-птахоїд (Brachipelma albopilosum)

Птахоїди населяють всі континенти, крім Антарктиди.

Отрута слаботоксична. Заборонено брати на руки. Відрізняється спокійним характером, великою тривалістю життя і оригінальним зовнішнім виглядом. Найчастіше саме його зазвичай радять початківцям через легкість утримання, невибагливості, спокійну вдачу, нескладного розведення. Мешкає Brachipelma albopilosum у вологих тропічних лісах Коста-Ріки і Гондурасу. В якості притулку риють нори або використовують пустоти під корінням дерев і чагарників.

Розміри тіла близько 6-7 см, в розмаху ніг до 16 см. Тривалість життя самок близько 20 років, самців - 4-5 років.

Необхідний для утримання тераріум повинен бути горизонтального типу, розмірами 30х30х30 см для одного дорослого павука. На дно слід насипати мінімум 5 см субстрату. Можна використовувати торф, мох сфагнум, опалий лист, вермикуліт або суміш цих компонентів. Але краще використовувати кокосовий субстрат. При достатній кількості субстрату може рити нори. Якщо шар субстрату не великий, то бажано поставити укриття. У тераріумі обов'язково наявність поїлки з постійно чистою і свіжою водою.

Для освітлення можна використовувати лампу синього світла. Температура повинна підтримуватися на рівні 23-28 ° C. Вологість в межах 70-80%. Раз в 2-3 дня субстрат необхідно злегка обприскувати, але не переволожити, так як надмірна вологість може привести до розвитку грибків, хвороботворних бактерій і вірусів, вилікувати які практично неможливо. Для дорослих павуків можна в міру просихання субстрату обприскувати один з кутів тераріуму, але при цьому протилежний кут залишати сухим.

Годування - комахами відповідного розміру (цвіркуни, таргани). Частота годування для молодих приблизно через кожні 2-3 дні, дорослих приблизно раз в 7-10 днів. Зазвичай з годуванням не виникає проблем. Голодний павук може зловити і вбити тварину розміром майже з себе. Швидкість зростання набагато вища, ніж у більшості інших видів роду.

Статевої зрілості самці досягають у 2-3, самки в 3-4 роки.

Назва «павук-птахоїд» виникла в результаті декількох гравюр, намальованих німецькою дослідницею - анімалісткою Марією Сибіллою Меріан і опублікованих за результатами її перебування на Сурінамі (1699-1701 рр.) В роботі «Metamorphosis insectorum Surinamensium» (1705), де вона спостерігала, як великий птахоїд (Theraphosa blondi) напав на колібрі в гнізді.

Інші статті
Монстера – одна з найбільш яскравих представниць рослинного світу тепличного господарства Вінницької обласної станції юних натуралістів. Репутація
Батьківщиною лаванди вважається Середземномор`я. Але лаванда зростає від Канарських островів до Аравії і Східної Індії. Лаванда є вічнозеленим
Граб звичайний Carpinus betulus L. Родина Березові Мандруючи П'ятничанською  екологічною стежиною,  можна познайомитися з постійним
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування