Еублефар плямистий (Eublepharis macularius)

Еублефар плямистий (Eublepharis macularius)

Довжина тіла становить від 25 до 30 см, самки трохи менше. Забарвлення варіює від жовтого до коричневого кольору. На верхній частині голови, спині і хвості розкидані дрібні темні плями неправильної форми.

На волі тривалість життя самців становить 8-10 років, самок-5-8 років. У тераріумах тривалість життя еублефарів досягає 20 років. Вони легко приручаються і з часом починають розрізняти власника серед інших людей.

Вид поширений на північному заході Індії, в Пакистані, на південному сході Афганістану, на сході Ірану. Мешкає на кам'янистих схилах невисоких гір, майже позбавлених рослинності, в сухих і напівсухих степах.

Веде нічний і сутінковий спосіб життя, ховаючись днем під камінням і в печерах. Харчується членистоногими і їх личинками, різними комахами, дрібними гризунами та ящірками. Соціальний, живе групами з одного самця і кількох самок. Самці активно захищають свою територію від інших самців.

Досягають статевої зрілості у віці від 9 до 12 місяців. Сезон розмноження починається після сплячки. Відкладання яєць відбувається приблизно через 3-4 тижні після спарювання. У кладці 1-2 яйця. У рік може бути до 10 кладок. Інкубаційний період сильно залежить від температури. За умови регульованою температури дитинчата прокльовується через 40-65 днів. Від температури залежить також стать дитинчат. При температурі менше 26 ° C з'являються тільки самки, а при температурі понад 31,5 ° C частіше з'являються самці. Дитинчата довжиною від 80 до 85 мм і вагою 2-3 г. У них коричневе забарвлення з білястими смугами. У віці 8 місяців вони набувають дорослого забарвлення.

Легко утримується і розмножується в неволі, виведено безліч колірних форм, що не існують в природі. Популярна тварина тераріумів.

Інші статті
Монстера – одна з найбільш яскравих представниць рослинного світу тепличного господарства Вінницької обласної станції юних натуралістів. Репутація
Батьківщиною лаванди вважається Середземномор`я. Але лаванда зростає від Канарських островів до Аравії і Східної Індії. Лаванда є вічнозеленим
Граб звичайний Carpinus betulus L. Родина Березові Мандруючи П'ятничанською  екологічною стежиною,  можна познайомитися з постійним
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування