Гурток Родинна майстерня «Берегиня»
Природа декоративно-прикладної творчості своїм корінням зв’язана з народним мистецтвом, яке поєднує в собі дві важливі функції - практичну й художню. Цей вид мистецтва належить до сфер створення матеріальних та духовних цінностей і є потужним джерелом досвіду людства, яке живить сучасну художню культуру.
Основні завдання: - ознайомити із декоративно-ужитковим мистецтвом України, багатством та різноманітністю його видів, особливістю його мови, засобами художньої виразності;
- надати знання з основ образотворчої грамоти;
- навчити працювати в різних техніках, створювати предмети декоративно-ужиткового мистецтва;
- розвинути естетичний та художній смак дитини, творчі здібності;
- виховати духовно багату особистість з активною громадянською позицією;
- допомогти вихованцям у професійному самовизначенні;
- розвинути позитивні якості особистості: працелюбство, наполегливість у
досягненні мети, відповідальність за результат власної діяльності
на заняттях діти знайомляться з:
народні традиції в декоративно-ужитковому мистецтві; - фітодизайн з сухоцвітів. як вид декоративно прикладного мистецтва; - декоративний розпис як вид прикладного мистецтва; - мистецтво витинанки; - лялька-мотанка - унікальне явище української культури; - писанкарство; - вишивка як вид художнього промислу в Україні; - ткацтво; - народні традиції оздоблення житла.
діти знайомляться з видами українського народного мистецтва, вчаться працювати з різними матеріалами та інструментами, набувають практичних навиків у виготовленні шаблонів, читанні та розробці схем, , підборі типу та кольору ниток, тканин та інших матеріалів, виготовленні й оздобленні виробів, вивчають правила техніки безпеки під час роботи з різними матеріалами та інструментами.
Другий рік навчання передбачає собою продовження засвоєння знань та набуття практичних навичок у сфері українського народознавства. Більш розгорнуто подано декілька розділів минулого року. Більше уваги виділено для таких розділів – Матеріальна та духовна культура, Природа в житті українців, Обереги в нашому домі та Таємниці народної медицини.. Для збереження історичних та народознавчих паралелей додано розділ Традиції та сучасність, що дозволить слухачам зрозуміти зв’язки між минулим і сучасним народознавством.
Місце проведення: перша група Вінницька обласна станція юних натуралістів каб.7, друга група КЗ "ВЛ №10" , третя група КЗ "ВЛ №10"