гурток "Петриківський розпис"

Петриківський розпис - українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке виникло на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. У 2012 році Міністерство культури України визначило петриківський розпис об'єктом (елементом) нематеріальної культурної спадщини України.
На сьогодні, декоративно-ужиткове мистецтво у виховному і освітньому процесі, дозволяє певною мірою вирішити проблему естетичного виховання та багато інших проблем, пов'язані з вихованням підростаючого покоління. Саме в процесі занять є можливість встановити з дитиною емоційний контакт, емоційне спілкування. Цікавий зміст, багатство фантазії, яскраві художні образи привертають увагу дитини, доставляють радість і в той же час роблять на нього свій виховний вплив.
Навчальна програма спрямована на вихованців 9–14 років.
Основні завдання:
сприяти умовам для здобуття учнями знань, вмінь та навичок з петриківського розпису;
навчити плануванню та організації трудового процесу, самостійному пошуку шляхів вирішення творчих завдань;
виховати дбайливе ставлення та пошану до надбань народного мистецтва;
сприяти вихованню творчої особистості, що є носієм кращих надбань національної та світової культури;
розвинути художній смак, творчу уяву, фантазію, виробити індивідуальний стиль роботи.
Форми і методи навчання: навчання проводиться за фронтально-індивідуальною формою; використовуються наступні методи: бесіда, лекція, індивідуальні та колективні вправи, екскурсії в природу, в музеї, на виставки, знайомство з народними майстрами тощо.
Місце проведення: перша група - Вінницька обласна станція юних натуралістів, кабінет № 16, друга група - Вінницька обласна станція юних натуралістів, кабінет № 16, третя група - Вінницька обласна станція юних натуралістів, кабінет № 16