гурток "Петриківський розпис"

Керівник гуртка
Луценко Наталія Іванівна

Петриківський розпис - українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке виникло на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. У 2012 році Міністерство культури України визначило петриківський розпис об'єктом (елементом) нематеріальної культурної спадщини України.

        На сьогодні, декоративно-ужиткове мистецтво у виховному і освітньому процесі, дозволяє певною мірою вирішити проблему естетичного виховання та багато інших проблем, пов'язані з вихованням підростаючого покоління.  Саме в процесі занять  є можливість встановити з дитиною емоційний контакт, емоційне спілкування. Цікавий зміст, багатство фантазії, яскраві художні образи привертають увагу дитини, доставляють радість і в той же час роблять на нього свій виховний вплив.

       Навчальна програма спрямована на вихованців  9–14 років.

      

Основні завдання:

 

     сприяти умовам для здобуття учнями знань, вмінь та навичок з петриківського розпису;

     навчити плануванню та організації трудового процесу, самостійному пошуку шляхів вирішення творчих завдань;

     виховати дбайливе ставлення та пошану до надбань народного мистецтва;

сприяти вихованню творчої особистості, що є носієм кращих надбань національної та світової культури;

     розвинути художній смак, творчу уяву, фантазію, виробити індивідуальний стиль роботи.

     

      Форми і методи навчання: навчання проводиться за фронтально-індивідуальною формою; використовуються наступні методи: бесіда, лекція, індивідуальні та колективні вправи, екскурсії в природу, в музеї, на виставки, знайомство з народними майстрами тощо.

   

Місце проведення: перша група - Вінницька обласна станція юних натуралістів, кабінет № 14, друга група, третя група - КЗ "Спеціалізована ЗШ І ст. з поглибленним вивченням іноземних мов № 25 ВМР", кабінет № 226

Посада керівника
Керівник гуртка
Розклад гуртка
На 2021-2022 навчальний рік
понеділок
13:20-15:00
Друга група
вівторок
15:10-16:50
Третя група
середа
13:20-15:00
Друга група
четвер
15:10-16:50
Третя група
п'ятниця
субота
9:30-11:10
Перша група
11:30-13:10
Перша група
неділя