гурток "Ошибана (пресована флористика)"

Керівник гуртка-методист
Ліваковська Лариса Михайлівна

Програма гуртка «Сучасна плоскісна флористика (ошибана)» розрахована на  дітей  6-10 років  і передбачає  один рік навчання.

         Привчати дітей до творчості потрібно змалечку. Це не лише розвиватиме їхні потенційні здібності, а й заохочуватиме до праці, створення чогось власними руками. Ще стародавні мудреці говорили: «Витоки здібностей і талантів у дітей – на кінчиках їхніх пальців». Про вплив мануальних (ручних) дій на розвиток розумових здібностей було відомо ще в ІІ ст. до нашої ери в Китаї.

         Плоскісна флористика (ошибана) – своєрідне створення картин із природних матеріалів – засушених квітів, трави, кори дерев, соломки, насіння, шкірки банана, листків кукурудзи, водоростей, моху, тополиного пуху тощо. У перекладі з японської «ошибана» означає «пресовані квіти».

         Під час занять керівник гуртка формує у свідомості дітей основні поняття плоскінної флористики (ошибани), знайомить з асортиментом рослин, що використовуються в роботі  та методами їх вирощування. Гуртківці знайомляться з усіма групами квіткових рослин відкритого та закритого ґрунту,  а також елементами озеленення. Діти вчаться працювати з різноманітним природнім матеріалом. Це допомагає пізнати життя природи, розвиває інтерес, ініціативу, спостережливість.

         Форми роботи різноманітні: фронтальна, колективна, групова, екскурсії в природу, участь у конкурсах та святах.

         Програма передбачає після вивчення теоретичного матеріалу проведення практичних робіт з метою набуття потрібних умінь і навичок, закріплення знань з пройдених тем.

         Навчання в гуртку має сприяти естетичному та трудовому вихованню дітей, поглиблювати знання з ботаніки, давати знання з народознавства, сприяти екологічному вихованню школярів та любов до рідної землі.

Місце проведення: перша група - Вінницька обласна станція юних натуралістів, кабінет № 16, друга група - КЗ "Вінницький ліцей № 29", кабінет № 1

Посада керівника
Керівник гуртка-методист
Розклад гуртка
На 2023-2024 навчальний рік
понеділок
вівторок
середа
четвер
п'ятниця
субота
неділя
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування