10 правил виховання дітей

09.10

Діти – це радість життя. Вони наповнюють його змістом, дарують щастя та усмішки.

Але діти – це також дуже відповідальна і важлива робота. Вона набагато важливіша наших кар’єрних устремлінь і високих посад в будь-якій галузі. Чому? Тому що від того, наскільки якісно ми її виконаємо, залежить майбутнє людства. Адже по суті кожного з нас можна замінити на робочому місці в офісі або на виробництві, нічого страшного не станеться. А ось замінити вас вдома – неможливо. Саме мама і тато формують майбутню особистість. Саме від них залежить, наскільки щасливим виросте їхній малюк і чи зможе зробити щасливими інших людей.

У сучасному світі виховувати дітей ще складніше. Навіть у спокійні й щасливі часи – це все одно дуже складне завдання і постійний стрес. Але я щиро вірю, що ви розумієте, наскільки вам пощастило в житті. Адже ви отримали цю роботу! Найважливішу роботу на Землі!

Виконувати її – це велика честь і величезна радість. Адже ви отримуєте можливість змінювати наш світ, виховуючи тих, хто завтра буде робити його ще кращим. Ким би ви не були: батьком, матір’ю, бабусею, дідусем або просто другом сім’ї, ви отримуєте ключі до цього таїнства – формування маленької людинки.

Зовсім не стверджую, що на всі випадки життя існують готові рецепти, а на всі питання – відповіді. Кожен раз ви будете робити власний вибір, приймати рішення, сумніватися, помилятися, виправляти помилки, радіти першим успіхам… Це називається – виховання. І у нього, як відомо, аксіом не буває.

Адже всі ми різні, відповідно, і всі діти різні. Але існують базові принципи, яких повинні дотримуватися дорослі. Інакше їм ніколи не вдасться виховати щасливих і добрих людей. А, не секрет, що тільки такі люди можуть нести добро і щастя в наш світ.

Ні в якому разі не стверджую, що всі дорослі повинні слідувати списку з 10 правил, інакше їхні діти виростуть якимись «не такими». Але впевнений, що багато пунктів ви самі знайдете дуже корисними і часто – просто чарівними. Просто спробуйте слідувати кожному з правил хоч якийсь проміжок часу: ви будете приємно здивовані!

  1. Завжди вибачайтеся перед дітьми, якщо ви винні.
  2. Ніколи не думайте, що ви розумніші за дитину тільки з тієї простої причини, що ви старші.
  3. Не забувайте дякувати дітям кожного разу, коли вони роблять щось хороше для вас або інших людей.
  4. Завжди признавайтесь в своїх помилках, і робіть це відкрито і щиро.
  5. Слухайте своїх дітей дуже уважно, якби не втомилися після робочого дня. Ніколи не нехтуйте і не відштовхуйте їх.
  6. Переконайтеся, що встановили розумні межі прийнятної поведінки.
  7. Будьте прикладом для свого малюка – в усьому.
  8. Навчайте їх терпінню, доброті і любові.
  9. Пояснюйте дітям, що всі дії і вчинки мають наслідки, хороші або погані.
  10. Насолоджуйтесь вихованням і турботою про дітей. Кожен день і кожну хвилину.

 

Не забувайте: дитинство дуже швидко пробігає, і наше завдання – відпустити «пташенят» у вільний і самостійний політ. Вони лише гості в нашому житті. Найважливіші. Найулюбленіші і найдорожчі. І тільки від нас залежить, якими вони вилетять з рідного гнізда.

Цей список – всього лише нагадування про те, яку відповідальну і важливу роботу всі ми виконуємо, виховуючи дітей. І, якщо ви робите якось інакше, це зовсім не свідчить про те, що є поганими батьками.

Сподіваюся, ви просто почерпнете зі списку багато корисного. А, зробивши це, поділіться ним з іншими батьками. І наше майбутнє тоді буде в надійних руках!

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування