гурток "Витинанка"

Керівник гуртка
Ткач Катерина Володимирівна

Витинанка — найпоширеніший вид народної творчості, що надає широкі можливості для розвитку пізнавальних і творчих здібностей дітей. Під витинанками розуміють ажурні чи силуетні паперові прикраси, виготовлені ножицями, ножем, а також методом відщипування паперу пальцями, тобто вириванки.

Витинання здійснює естетичний та художній розвиток вихованців, виховує в них елементарну чутливість до прекрасного, інтерес до мистецтва взагалі та декоративно-ужиткового зокрема, розвиває координацію й точність рухів пальців, допомагає розвинути фантазію, почуття ритму, краси, симетрії та рівноваги зображення й фону.

Виготовлення витинанок дозволяє залучити дітей до вивчення народних традицій і художньої культури українського народу в процесі їх творчої діяльності.

Навчальна програма початкового рівня  розрахована на дітей 7-11 років і передбачає 1 рік навчання.

Мета програми: формування базових компетентностей особистості засобами декоративно-ужиткового мистецтва.

Основні завдання програми:

- дати вихованцям базові наукові знання з питань виникнення, розвитку, становлення й регіонального поширення витинанкового мистецтва в Україні та в інших країнах світу;

- виявити здібності та обдарування дітей, прищепити їм інтерес до стародавнього народного мистецтва витинанки;

- виховувати художній та естетичний смак;

- розвивати духовність і бажання відроджувати та збагачувати рукотворне паперове диво.

В основу роботи гуртка покладені принципи: від простого до складного, від елементарних вправ до складної композиції, науковості, доступності; єдність виховання й навчання.

Робота гуртка поєднує теоретичні й практичні заняття. Тематика навчальної програми сприяє розширенню типів навчальних занять за рахунок їх якісно-змістовної перебудови.

За структурою заняття з витинання мають комбінований характер, але відрізняються відповідно до певної теми або типу.

 

Місце проведення:  перша група - Вінницька обласна станція юних натуралістів, кабінет № 16, друга група - Вінницька обласна станція юних натуралістів, кабінет № 16, третя група - Вінницька обласна станція юних натуралістів, кабінет № 16/актова зала, четверта група - Вінницька обласна станція юних натуралістів, кабінет № 16/актова зала

Посада керівника
Керівник гуртка
Розклад гуртка
На 2023-2024 навчальний рік
понеділок
вівторок
середа
четвер
п'ятниця
субота
неділя
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування